לא רק הליכות: כל היתרונות באימוץ כלב למשפחה

הפגת בדידות, איכות שינה טובה יותר,ותרופת פלא למגוון בעיות רפואיות מהוות רק חלק מהיתרונות של אימוץ כלב למשפחה. מהם היתרונות הנוספים ומדוע כדאי לאמץ כבר עכשיו? להלן הפרטים.

אימוץ כלב: חיית מחמד שתורמת באופן משמעותי לבריאות שלכם

חיות מחמד ובפרט כלבים מהווים ללא ספק את חיית המחמד המועדפת על רבים, כאשר רק בתל אביב רשומים נכון להיום כ 35,000 כלבים, והמספרים רק הולכים וגדלים. סקר שנערך לאחרונה העלה כי 50% מבעלי הכלבים דיווחו כי בעקבות אימוץ הכלב, הם הכירו את השכנים שלהם ואף החלו לפתח שיחות עם אנשים זרים ברחוב, כתוצאה מנוכחותו של הכלב והאינטראקציה איתו. בנוסף, מחקרים רבים הציגו כי כלבים מקדמים פעילות גופנית, וזאת אחת הסיבות לכך שבעלי כלבים הם בסיכון נמוך יותר להשמנה, לחץ דם גבוה וכולסטרול. מעבר לכך, מחקרים מצאו כי שינה משותפת עם כלבים משפרת את איכות השינה, בעקבות נוכחותו של הכלב לצידם. למרות שבצד האימוץ ישנו היבט כספי שבו נדרש לשלם בעבור טיפולים רפואיים (כמו חיסונים) וכן רכישה של ציוד, ניתן לומר כי מדובר בהשקעה כספית לא רק בעבורכם אלא גם בעבור הבריאות שלכם. באתר unimal  תוכלו לבצע רכישה של ציוד איכותי לכלב, בעלות כספית נוחה, ובכך להוביל בסופו של דבר לטיולים עם הכלב שמשפרים את הבריאות שלכם כמו גם תורמים לאיכות החיים, כפי שיעידו לא מעט בעלים של כלבים שהצליחו לחזור לכושר בזכות ההליכות ואפילו ריצות ביחד עם החבר הנאמן והחדש שלכם.

לא רק הליכות כל היתרונות באימוץ כלב למשפחה

פחות חרדה ודיכאון

בתקופת הקורונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים באימוץ כלבים, ולא בכדי. למעשה, לאינטראקציה עם הכלב משאירה לכם הרבה פחות זמן להתמקד בפן שלילי, ובהתאם לכך לשפר באופן דרמטי את איכות החיים. יתרה מכך, לעצם הנוכחות של הכלב יש יכולת ממשית להשפיע על מצב הרוח, ובהתאם לכך לגרום לתחושה טובה יותר, גם אם אנחנו מרגישים קצת בדאון. לא מדובר בתחושה בלבד אלא בהוכחה מדעית. חוקרים מצאו כי כאשר אנו מסתכלים על הכלב, מופרש מהמוח הורמון אוקסיטוצין- שנחשב להורמון האהבה שמופרש גם בזמן הלידה. חוקרים שמערים שההפרשה שלו גורמת להקלה בתסמינים של דיכאון וחרדה כמו גם היקשרות לכלב – בדיוק כמו שנקשרים לתינוק. לא סתם רבים מבעלי הכלבים מגדירים את הכלב כבן משפחה לכל דבר, ואף רואים בכלב כילד שלהם. בשל כך, אימוץ של כלב מהווה דרך מצוינת להפיג את הבדידות ואף לשפר את התחושה האישית, כסוג של תרופת פלא שמגיעה בדמות של יצור הולך על ארבע וחברותי בצורה בלתי רגילה. גם בעבור קשישים שמגדלים כלבים יש יתרון מבחינת רמת הצלילות בעקבות פעילות גופנית המתבצעת באופן יומיומי לצד הכלב.

חוששים לגדל תינוק עם כלב? ובכן, יש לכם טעות

ילדים אשר גדלים עם חיות מחמד ובפרט כלבים מגלים אמפתיה וביטחון עצמי. נוסף לכך, ילדים חווים תחושה קהילתיות מועצמת, בייחוד אם מדובר בילדים ללא אחים או ילדים שסובלים מבעיות רגשיות. בזכות האינטראקציה עם הכלב הילד יכול ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה ובהתאם לכך לפתח יכולות תקשורת גבוהות בעקבות הנוכחות של הכלב כמו גם תחושת האחריות לגבי גידול וטיפוח הכלב ובהתאם לכך מגלים בגילאים צעירים בגרות יוצאת דופן לגילם. מעבר להיבט הרגשי, לנוכחות של כלב בבית יש יתרון גם מבחינה בריאותית – לילדים שגדלים בנוכחות כלבים יש סיכוי מופחת לפתח אסתמה ואלרגיות. לסיכום, מדובר בהזדמנות מצוינת לצרף חבר חדש למשפחה, ולקבל בתמורה שורה ארוכה של יתרונות בריאותיים אך גם נפשיים שיובילו בסופו של דבר ליצירה של חיים משותפים ובעלי משמעות, כפי שיעידו לא מעט בעלי כלבים שמגדירים את ההולך על ארבע כחבר משפחה לכל דבר ועניין. ומה אתכם?