איך להעביר סדנת יצירה ביום ההולדת של הילדים?

ימי ההולדת של הילדים הפכו בשנים האחרונות להפקות די גדולות, הכוללות בין היתר הפעלה חיצונית, משחקים ייחודיים, מיתוג מקורי, קונספט מרהיב ומתנות לאורחים. אחת הדרכים להעסיק את הילדים ביום ההולדת היא להעביר סדנת יצירה מעשירה וחווייתית, אבל איך עושים זאת באופן עצמאי? אספנו בעבורכם את כל המידע החשוב בנושא.

נא להצטייד בהתאם!

סדנת יצירה לילדים היא פעילות נהדרת, כשניתן להתאים אותה לקונספט יום ההולדת בקלות. תחילה מוטב לחשוב על רעיונות אופציונליים ליצירה – כשרצוי לבחור ביצירות פשוטות להכנה, ולו כדי להקל על הילדים (ועל עצמכם) במהלך הסדנה.  נוסף לכך, יש להכין רשימת ציוד מסודרת, הכוללת את חומרי היצירה ואת מלוא כלי היצירה הנחוצים לכם עבור הסדנה. ניתן לרכוש את הפריטים הללו בחנויות היצירה השונות, לרבות מחנות האונליין של גרפוס. רכישה אונליין עשויה להיות אידיאלית משום שפריטים יגיעו עד לפתח ביתכם, כך תוכלו לבצע את ההזמנה מבלי לבזבז זמן יקר.

דגשים להעברת הסדנה

נצא מנקודת הנחה שאתם לא מעבירים סדנאות יצירה בתדירות גבוהה, ולכן נציין שחשוב לדאוג שחומרי היצירה יהיו נגישים לכל משתתפי הסדנה. הניחו על השולחן מעמדים הכוללים את מלוא הציוד הנחוץ (מספריים, סרגל, עפרונות וכו'), כשחשוב שיהיו מספיק מעמדים על השולחן כך שכל ילד יוכל להגיע אל הכלים הנחוצים לו בקלות. כמו כן, העדיפו לבחור יצירה אחת לכולם, כשכל הילדים יוצרים בדיוק את אותו הדבר. אם אתם מעדיפים לאפשר לילדים לבחור בין כמה אופציות – מוטב לאפשר בחירה בין 2-3 אפשרויות בלבד.

מלבד זאת, כדאי להכין מראש את החיתוכים והגזירות. כלומר, אם אתם מתכננים להכין כרטיסי ברכה, חתכו את הכרטיסים מבעוד מועד. הכוונה היא שהילדים יעסקו בעיצוב האלמנט ויקדישו פחות תשומת לב לשלבים המאתגרים של היצירה כמו חיתוך ישר וכו'. זה יאפשר להם ליהנות מהפעילות ולצאת מיום ההולדת עם תוצר מוגמר.

מה קורה במצב שבו יש ילדים שלא מעוניינים להשתתף? ובכן, פשוט משחררים. אפשרו לילדים לשחק במשחקים האחרים, וליהנות בחגיגה. אם ירצו – יוכלו להצטרף ליצירה לאחר מכן.

סדנת יצירה

אילו יצירות ניתן להכין עם הילדים?

האמת היא שיש מגוון רחב של יצירות והיצע ייחודי, כך שתוכלו לבחור את היצירה בהתאם לגילאי הילדים ורמת הקושי. הנה כמה הצעות ליצירות שתמיד משמחות:

שלט לדלת

יצירה שימושית ומהנה במיוחד, שניתן להכין בכמה גרסאות (על בסיס עץ, על קרטון ומנייר). תוכלו לבחור את הדרך האידיאלית ביותר ליצור את השלט, לרכוש את חומרי היצירה, כמו גם אלמנטים לעיצוב (מדבקות, כפתורים וכו').

תיק בד מדליק

באמצעות צבעי בדים ניתן לצייר על תיקי בד אקולוגיים, וליצור תיק מעוצב ומדליק. מדובר בפעילות נהדרת וחסכונית במיוחד, ולו כי ניתן למצוא תיקי בד בכמה שקלים בודדים.

ארנק סול

סול הוא חומר מצוין ליצירה עם ילדים, הוא גמיש ונוח, וניתן ליצור ממנו מגוון רחב של יצירות. באמצעות דבק ייעודי (או השחלת חוטים לחורים שחוררו מראש), תוכלו להכין עם הילדים ארנק מדליק ומעוצב.

פיסול אלמנטים בחימר קל

חימר קל הוא חומר מצוין לילדים, הוא גמיש, נוח לעבודה, אינו מלכלך ואינו רעיל. הילדים יוכלו לפסל דמויות שונות, אותן ניתן להפוך לאחר מכן למגנטים מדליקים.

 

בין אם אתם מתכננים לחגוג אירוע בבית, ובין אם מעדיפים לשכור חלל ייעודי עבור החגיגה, אין ספק שסדנת יצירה יכולה להיות מוצלחת במיוחד. רכשו את כל החומרים הנחוצים, חפשו השראה ברחבי הרשת וצרו עם הילדים שלל יצירות ייחודיות. מזל טוב!