כך ייסדו משה, רפי ואיל אדרעי את תוכנית הליווי לנוער בסיכון של עמותת אחינועם

בינינו, בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, אנו מוצפים מדי יום בעשרות סיפורים מרגשים שונים. כל כך מוצפים עד כדי כך שאנו מפתחים אליהם לא אחת מעין אדישות והרבה פעמים קשה להבחין באלו שעושים בשביל לתת באמת, לאלו המנסים למשוך את תשומת הלב שלנו וליצור אצלנו אמפתיה שלאו דווקא ראויה בכל מקרה ומקרה. אם אתם מחפשים סיפור אמיתי ומעורר השראה לכל הדעות, וזה לא משנה מה הסיבה שהגעתם לכאן כלל, אתם בהחלט צריכים להכיר את הסיפור המיוחד של האחים למשפחת אדרעי. מדובר על שלושה בנים למשפחה שעברה חיים לא קלים, שהצליחו כנגד הסיכויים, הפכו לאנשי עסקים מצליחים והחליטו להקים עמותה שתחזיר מכל הלב לבני נוער מכל רחבי הארץ שנולדו למעמד סוציו אקונומי נמוך ומוגדרים על פי רשויות הרווחה כנוער בסיכון. הסיפור שלהם בהחלט מהווה דוגמא ומופת לכולנו וזה הזמן להכיר אותו קצת יותר לעומק.

על הילדות בצל הקשיים הכלכליים והחברתיים של משפחת אדרעי

האחים רפי אדרעי, משה אדרעי, איל אדרעי. שלושה שמות שככל הנראה לא הייתם מכירים (או אפילו גרוע מכך, הייתם יכולים להכיר בהקשרים שליליים של פשע ואלימות), אלמלא התא המשפחתי המיוחד בו גדלו שלושה האחים. מדובר על משפחה קשת יום עם הורים שלא תמיד הצליחו לשים בקלות אוכל על השולחן, אבל עם הרבה רגש ונשמה גדולה. מתוך כך למדו האחים על ערבות הדדית ועל כוחה של המשפחה וכבר מגיל צעיר יצאו לעבוד כדי לתמוך בפרנסת הבית. הרוח האיתנה הובילה את שלושתם לשירות משמעותי בצה"ל ולאחריו הפכו כולם לאנשי עסקים מצליחים, כל אחד בתחומו המוכרים היטב לכל מי שמבין דבר או שניים בעולם העסקים הישראלי. מתוך ההצלחה הזו, החליטו השלושה שזוהי ההזדמנות להעניק מעצמם, במיוחד לנוכח רבים מחבריהם שגורלם לא שפר עליהם כמוהם, וכך למעשה הוקמה בשנת 2018 עמותת אחינועם שמטרתה לסייע לבני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל. העמותה מנוהלת ביד רמה עם כל הכישרון העסקי והארגוני של האחים, ומיום הקמתה מצליחה לחולל שינוי של ממש בחברה הישראלית.

פעילויות העמותה הראויות לציון

חשוב לדעת כי רפי אדרעי מעמותת אחינועם מאמין כי על מנת לעשות שינוי אמיתי, חייבים לפעול בכמה וכמה מישורים למען בני הנוער ומשפחותיהם. מתוך כך אלו הם הפרויקטים המרכזיים בהם מתמקדת העמותה בשגרה:

תוכנית ליווי כוללת ומקיפה

התוכנית הזו שמה לה למטרה לאתר את אותם בני הנוער שנפלו בין הכיסאות ואינם מטופלים באופן מסודר על ידי רשויות הרווחה השונות בארץ. לכל אחד ואחת מהם נבנית תכנית אישית בהתאם אתגרים והכישורים הספציפיים והם מקבלים סיוע בלימודים, מעטפת סוציאלית מלאה כולל פגישות פסיכולוגיות פרונטליות וסיוע בכל תחום אליו הם נדרשים.

תכנית המלגות של עמותת אחינועם

ברור שהחסמים הכלכליים של בני המעמד הסוציו אקונומי הנמוך הישראל הם המשמעותיים ביותר. מתוך כך מקפידה העמותה לחלק מדי שנה עשרות מלגות בסך אלפי שקלים לסיוע לבני נוער בסיכון ומשפחותיהם במגוון תחומים שונים.

כך ייסדו משה, רפי ואיל אדרעי את תוכנית הליווי לנוער בסיכון של עמותת אחינועם

תכנית הליווי לשירות משמעותי לבני ובנות העדה האתיופית

תכנית מיוחדת לעדה האתיופית, בני ובנות נוער מגיל 16 שזוכים להכוונה וסיוע לקראת שירות משמעותי בצה"ל. התוכנית שמה דגש על חיזוק הפן המנטלי ועל פיתוח של יכולות מנהיגות חשובות.

מתוך הסיפור המיוחד של האחים למשפחת אדרעי צמחה עמותה שעושה בלי ספק שינוי אמיתי בחברה הישראלית וזהו בהחלט משהו שכולנו יכולים ללמוד ממנו הרבה מאד.