בדיקות אנטיגן או בכלל PCR? המדריך המלא לסוגי בדיקות קורונה

מאז פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020 נרשם זינוק בגובה של מאות אחוזים ברכישה של בדיקות קורונה. למעשה, בדיקות הקורונה מהוות את האינדיקציה לגבי הימצאות של הנגיף בגוף, ובהתאם לכך כניסה לבידוד באם אכן התוצאה חיובית. לאור הביקוש הגבוה לבדיקות החלו חברות מובילות לפתח סוגים שונים של בדיקות שנועדו לספק תוצאות מהירות לטובת המשך פעילות – בין אם מדובר בטיסה מעבר לים או הגעה למקום העבודה. בשביל לעשות סדר, בחרנו להציג את המדריך הבא לסוגי בדיקות הקורונה – בהתאם לרוח התקופה שמחייבת ביצוע בדיקות באופן קבוע.

בדיקת אנטיגן – כל מה שצריך לדעת

בדיקות אנטיגן הן בדיקות מהירות המהוות פיתוח טכנולוגי יוצא דופן, בשל היכולת לבצע את הבדיקה ללא צורך בשינוע של הבדיקה למעבדה. למעשה, אפשר לבצע בדיקות אנטיגן ולקבל תשובה במהירות ובפרק זמן של בין רבעה שעה ועד 30 דקות לכל היותר, כאשר מי שנדרש לבצע את הבדיקה הם מבוגרים כמו גם ילדים שחווים תסמינים של הנגיף, מי שנחשף לחולה מאומת וכן מנועי חיסון. דרך יצירת קשר עם חברת AIDG תוכלו להיבדק באחת מנקודות הדגימה הפרוסות ברחבי הארץ, לקבל את התוצאות במייל או באזור האישי של האתר וכן להיות בטוחים כי אתם מבצעים את הבדיקה על הצד הטוב ביותר, בעקבות דוגמים מקצועיים אשר עברו הכשרה מקיפה ויסודית בשביל להבטיח כי חווית הבדיקה תהיה כמה שיותר נעימה.

בדיקת PCR

בדיקת PCR היא בדיקת מעבדה שמטרתה היא לזהות את הגנום הייחודי של נגיף הקורונה. בניגוד לבדיקת אנטיגן, את מטוש הבדיקה שולחים למעבדה אשר הכשירה בודקים מיומנים שמבצעים את הבדיקה ובהתאם לכך לקבל תוצאות בפרק זמן של עד יום. שימו לב כי ביחס לבדיקת אנטיגן, בדיקת PCR היא בדיקה יקרה יותר, כאשר באתר של משרד הבריאות תוכלו לאתר את המוקדים בהם מבצעים את הבדיקה, אולם צריך לקחת בחשבון כי התורים ארוכים ועל כן לא פעם נוצרים תורים ארוכים במתחמי הבדיקות, ועל כן רבים מהישראלים מוותרים על הבדיקה, וזאת למרות הדחיפות.

 

 

בדיקות לגילוי קורונה – חלק בלתי נפרד משגרת החיים

מאז פרוץ מגפת הקורונה נבדקו בישראל מיליוני בני אדם, כאשר ע"פ הערכות של בכירי משרד הבריאות כאן בישראל כמו גם בעולם, מגפת הקורונה כאן בשביל להישאר. על מנת להפחית את אחוזי התחלואה כמו גם למנוע הדבקה, נדרש לבצע את בדיקות קורונה כמו בדיקת אנטיגן המאפשרת לקבל את התוצאות במהירות או בדיקה מוסדית בדמות בדיקת PCR. שימו לב כי אם אתם טסים לחו"ל, מדובר בבדיקה שהיא חיונית ובלעדיה לא ניתן לעלות על הטיסה. על כן, חשוב להיערך מראש כמו גם  לפנות לחברה מקצועית כמו AIDG  אשר מאפשרת לציבור הרחב להיבדק בכל רחבי הארץ, ובכך להוביל לא רק לבדיקה אודות הימצאות הנגיף אלא גם לעמידה בכללים של מדינות רבות בעולם שמחייבות בדיקות עדכניות לפני ההגעה ליעד.

לסיכום

בדיקת אנטיגן מהווה את הדרך הטובה והמהירה ביותר לטובת קבלת תוצאות בנוגע להימצאות נגיף הקורונה, כאשר היום דרך שירות מקצועי הניתן דרך החברה תוכלו לא רק לבדוק את עצמכם ואת כל בני המשפחה אלא גם להוביל  ליצירה של שגרה בצל מגפת הקורונה. השירות המקצועי לצד המהירות היא זו שהופכת את הבדיקה לקלה ופשוטה יותר מאי פעם, בוודאי כאשר הבדיקות עתידות ללוות את העולם למשך שנים רבות, ועל כן מדובר בחלק בלתי נפרד משגרת החיים.