אימון ביתי: אביזרי הספורט שיסייעו לכם להגיע למטרה

עולם ציוד הספורט המודרני, מציע כיום מגוון רחב מאוד של כלי עזר לאימון אישי בבית. למעשה, אם יש לכם את התקציב, תוכלו לצייד את ביתכם ממש כמו מכון כושר קטן. אלה כמה מהבולטים ביותר, בין אביזרי הספורט הביתיים:

סטפר

סטפר הוא מכשיר פופולרי מאוד, מסיבות טובות: מכשיר זה מדמה שימוש במדרגות ומשמש לאימון אירובי קל. כל זאת, בפורמט קומפקטי למדי ובמחיר שווה לכל נפש. שימוש בסטפר יכול לעזור לחיטוב ולשיפור הכושר. בנוסף, כאשר הוא לא בשימוש, קל לאחסן אותו. הסטפרים מאפשרים לבחור את רמת ההתנגדות שהם מציבים לתנועת המתאמן ובכך להתאים את האימון טוב יותר, לרמת הכושר שלו ולמטרותיו.

מכשירי הליכה

כפי שהסטפר מדמה עליה במדרגות, כך ישנם מגוון מכשירים אשר מדמים הליכה. הליכונים הם סוג המכשיר הוותיק והידוע ביותר מבחינה זו, אבל יש לא מעט אחרים, עם מאפיינים מיוחדים משלהם. למכשיר כמו "אליפטיקל" למשל, אופן התנועה המיוחד שלו ויש להבדלים בין המכשירים למיניהם, יתרונות וחסרונות שונים. אפילו ההליכונים הגדולים יחסית, עדיין מתאימים למיקום בבית מרווח, במחסן וכן הלאה. כך שאלה מכשירים משוכללים למדי, אך עדיין מתאימים לשימוש אישי.

אימון ביתי אביזרי הספורט - שיסייעו לכם להגיע למטרה

אופני כושר או אופני ספינינג

יש מי שמעדיפים את תנועת הרכיבה על האופניים. אלה יכולים להיות רוכבי אופניים שמחפשים אלטרנטיבה לזמנים שבהם אי אפשר להתאמן בחוץ, אבל לא רק. אופני הכושר זמינים כיום בווריאציות טכניות רבות, דוגמת "אופני ספינינג" ומי שמחבב סוג זה של אימון, יוכל להתאים מוצר לצרכיו, ברמת התאמה גבוהה.

משקולות

משקולות הן אמצעי אימון וותיק מאוד, שמספק למעשה גמישות יוצאת דופן. ראשית, יש את המשקלים השונים שזמינים – דבר שכבר מקדם התאמה מרבית לצורכי המתאמנים. שנית, ניתן להרים את המשקל בדרכים שונות – ביד אחת בנוסח משקולות יד רגילות, ביד אחת בנוסח "קטלבלס" או באמצעות מוט (אז מדובר על "משקולות צלחת"). למשקולות מתלווה ציוד משלים, דוגמת ספות כושר וספות לחיצה למיניהן וכן מתקנים להחזקת ואחסון המשקולות.

מגוון אביזרים קטנים

ישנו למעשה מגוון רחב של אביזרי ספורט נוספים, שלא נופלים בדיוק לקטגוריה אחת. לדוגמה: דלגיות, מדי דופק או מדרגה לאימון אירובי. אביזרי עזר אלה עשויים להיות מקור לאימון בפני עצמו או להוות כלי עזר משלימים לסוגי אימון שונים.

אימון עם משקל גוף

אחד מסוגי האימונים העתיקים ביותר, הוא אימון עם משקל גופו של המתאמן עצמו. הדבר מתבטא למשל בהתקנת "מתח" לתלייה על קיר בבית. עוד דוגמה, הן ידיות לשכיבות שמיכה או גלגל לאימון שריר הבטן. כפי שראיתם, עבור סוג אימון זה, אביזרי הספורט נוטים להיות פשוטים למדי.

לסיכום

לא חסרות אפשרויות בתחום זה והעיקר, הוא לבחור את מה שמתאים ביותר למטרותיכם.