רוצים לרדת במשקל? כך תוכלו לעשות את זה בעצמכם

אחת המטרות שמאפיינת אנשים רבים טמונה בירידה במשקל. לעיתים המטרה היא לרדת מספר קילוגרמים לטובת הבריאות הפיזית, ולעיתים מדובר בחיטוב בלבד. אם אתם מתכננים לרדת במשקל, ורוצים לעשות זאת באופן עצמאי – הכתבה הזו היא בשבילכם.

הכירו את הדיאטות השונות – ובחרו את האידיאלית ביותר בעבורכם

בשנים האחרונות גילינו לא מעט סוגי דיאטות שונות, כשכל אחת מהן בנויה באופן שונה. המטרה העילאית היא למעשה לשמור על תזונה נכונה ומאוזנת, ועל מאזן קלורי שלילי. מומלץ להרחיב את הידע בנושא וללמוד על כל אבות המזון והמינונים המומלצים. יתרה מזאת, כדאי לקרוא מאמרים מקצועיים בתחום או להאזין לפודקאסטים, כמו הפודקאסט THH – תזונה: הצעד הבא, שמספק לא מעט מידע בנושא.

אילו דיאטות קיימות, ומה ההבדלים ביניהן? למשל דיאטת 17 הימים בנויה מ4 מחזורים, כשבכל מחזור ניתן לאכול דברים שונים ובמינון שונה. המחזור הראשון הוא המורכב ביותר, ובכל שלב מתווספים עוד ועוד מאכלים מותרים. נוסף לכך יש את תזונת הפליאו, ששמה במרכז את תזונתו של האדם הקדמון, וכך היא גם בנויה. ישנה דיאטת פחמימות או דיאטה שמתבססת על חלבונים, ואפילו דיאטת שייקים.

ערכו מחקר מקיף של כל הדיאטות שקיימות בשוק, ובחרו את הדיאטה הנכונה והמתאימה לכם ביותר. את ההחלטה יש לקבל באופן מושכל ובאמצעות ליווי של תזונאית או גורם רפואי.

אימונים וכושר – חלק בלתי נפרד מירידה מאוזנת במשקל

נכון, תזונה נכונה ומאוזנת היא חשובה, ובייחוד אם מקפידים עליה לאורך זמן, אבל כדי לראות תוצאות, חשוב לשלב בתהליך גם אימוני כושר. את האימונים ניתן לבצע באופן עצמאי, כך שלא חייבים להירשם לחדר הכושר או לשיעורי סטודיו מסוימים. הנה כמה אימונים שתוכלו לשלב בתהליך:

  • הליכות – הליכות הן פעילות אירובית מצוינת, והן מתאימות לכל הגילים, ומשפרות סיבולת לב ריאה. תוכלו לצאת להליכה 3 פעמים בשבוע, כשכל אימון יימשך לפחות 30 דקות.
  • אימון מדרגות – אם אתם מתגוררים בבניין או שסמוך לביתכם ישנו פארק עם מדרגות, בהחלט תוכלו לבצע אימוני מדרגות שמסייעים לחזק את שרירי הרגליים. מיטיבי הלכת יוכלו להוסיף גומייה או משקולות ולאתגר עם עצמם עם תרגילי מדרגות ייחודיים.
  • ריצות קצרות – כדי לשפר את הכושר הגופני ולשרוף קלוריות, תוכלו לשלב ריצות קצרות במסגרת האימון, למשל 10 דקות הליכה, 5 דקות ריצה וכן הלאה.
  • אימונים ביתיים – ביוטיוב יש לא מעט סרטונים מצוינים לאימונים ביתיים, וחלקם אף אינם מצריכים ציוד כושר מיוחד. תוכלו לבחור מספר סרטונים קבועים שיסייעו לכם להתאמן, רק שימו לב שאתם בוחרים באימונים שעובדים על אזורים שונים בגוף.

טיפ: בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם מאמן כושר אישי ולבנות תוכנית אימונים ממוקדת ומותאמת אישית, גם אם זה אומר שתקבעו פגישה אחת לתכנון האימונים, ולאחר מכן תמשיכו באופן עצמאי.

בסוף השבוע יותר מאתגר? אז זהו שלא!

רבים טוענים שסופי השבוע מאתגרים יותר עבורם, כי יש לא מעט אוכל ופיתויים, ולא קל לקום מהמיטה בשבת בבוקר ולצאת לאימון. ובכן, ראשית, יש לא מעט סלטים מעולים לשבת, כאלה שמשלבים את אבות המזון, ומכילים כמות קלורית לא גבוהה במיוחד. גם סלטים שכוללים בטטה או טחינה יכולים להתאים לדיאטה, זאת כמובן אם אוכלים מהם בכמות סבירה.

נוסף לכך, נסו לקבוע בלוח הזמנים שלכם לפחות אימון אחד במהלך סוף השבוע, בזמנים שנוחים לכם. זה יכול להיות ביום שישי בבוקר, בשבת אחר הצהריים או במוצאי השבת.

הגדירו יעדים ריאליים

הגדרת יעדים עוזרת מאוד לעמוד במטרה, ולכן חשוב להגדיר יעדים ריאליים, כמו כמות אימונים פר שבוע או דדליינים להורדה הדרגתית במשקל. מלבד זאת, זוגות מאורסים רבים מעוניינים לרדת במשקל לקראת החתונה, וברוב המקרים, מומלץ לבנות תוכנית אימונים ייעודית בהתאם ליעדים שמבקשים להשיג על מנת להגיע לתוצאות עד ליום החתונה.

 

תהליכי ירידה במשקל הם לא פשוטים, אבל עם מעט רצון ומוטיבציה, זה אפשרי. חקרו את הנושא, ונסו להבין מהי התזונה האידיאלית ביותר בעבורכם. לאחר מכן, נסו למצוא את אימוני הכושר המתאימים לכם, כך תוכלו להתמיד בתהליך ולראות תוצאות בהקדם.

בהצלחה.