נוטריון ברחובות: כך יוכל לסייע לתושבי הפריפריה

נוטריון הוא אולי אחד המקצועות הכי לא מובנים בקרב הציבור הרחב. רבים אינם מבינים את מהות ההסמכה שלו ואת תפקידיו הרבים והחיוניים. כאשר אנשים כבר כן נתקלים בנוטריון, הם עושים זאת מתוך הכרח ולכן נותר אצלם רושם מוטעה . במאמר הזה נסביר מעט על עבודת הנוטריון וגם נבין כיצד דווקא רחובות יכולה להיות המקום המושלם למציאת אחד.

הסמכת נוטריון

מכיוון שהנוטריון מקבל מהמדינה אישור לעסוק בתפקיד רגיש מהרבה בחינות, ההסמכה ותנאי הסף שלו הם מחמירים ביותר. נוטריון יהיה כמובן עורך דין פעיל, אזרח ישראלי, שהוא חבר בלשכת עורכי הדין ויש לו ותק של עשר שנים לפחות בעריכת דין פעילה. בנוסף, הרקע שלו חייב להיות ללא רבב מבחינה משפטית אישית. כל עבירת קלון שהייתה לו בעבר תפסול אותו כמו גם השעיה מחברות בלשכת עורכי הדין.

מי שמחפש נוטריון מוסמך באזור מרכז הארץ יכול לפנות לשירותו של נוטריון ברחובות. ניתן לקבל שירות בכל גוש דן ולמעשה גם ביישובי צפון הנגב. נוטריון ברחובות ייתן לכם שירות נרחב גם באמצעים אינטרנטיים כאשר מסמכים המצריכים חתימה וחותמת נוטריונית ניתן לשלוח בקלות לרחובות בדואר שליחים.

נוטריון ותפקידיו

רבים מתושבי הפריפריה במעמד עולים חדשים, המבקשים להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה כמו אוניברסיטת באר שבע או מכללת ספיר, מתבקשים להביא מסמכים שונים המוכיחים את השכלתם. במקרים רבים מדובר בתרגומים של תעודות שונות כגון תעודות בגרות או הסמכה, הניתנו להם בארצות מוצאם. נוטריון המוסמך לתרגום יוכל לעזור להם לא רק לתרגם, אלא גם לשמור על המשמעות החוקית של מסמכים שונים.

במקרים אחרים, מבקשים תושבים לרכוש או למכור דירה. לשם כך נדרשים הם להביא מסמכים שונים החתומים אצל נוטריון מוסמך. כאשר מדובר בנכסים שעברו בירושה ביישובי הפריפריה, יש צורך באישור נוטריוני על מסמכי הבעלות על הנכס. נוטריון ברחובות יכול לעזור בדיוק לדבר הזה, הן על ידי פגישה אישית והן על ידי שירות נוטריון באינטרנט ככל שהדבר יתבקש.

מחיר השירות של הנוטריון נקבע לפי תעריף של לשכת עורכי הדין. לכן, נוטריון במקום מרכזי כמו רחובות יוכל לתת שירות גם בפריפריה תוך שמירה על מחירים קבועים והוגנים. להלן תעריפים של פעולות נפוצות אצל נוטריון: אימות חתימה- 167 ש"ח, אישור נכונות תרגום – 209 ש"ח, אישור נכונות העתק מסמך – 66 ש"ח וכו'. כפי שאנחנו רואים, המחירים של עבודת הנוטריון לביצוע עבודות מקובלות אינם מאד זולים, יחד עם זאת, הם בהחלט משהו שניתן לעמוד בו בהתחשב שזהו שירות שנדרש לנו במשורה.

חשוב לציין שנוטריון חייב להתנהל לפי כל כללי האתיקה של עורך דין וגם אלו המיוחדים לנוטריונים:

  • נאמנות ללקוח – זהו כלל בסיסי בעבודת עורך הדין ובפרט הנוטריון. הלקוח הוא מקבל השירות ולכן הוא זה שאת טובתו יש לספק.
  • נוטריון לא יכול לבקש (לשדל) מלקוח לקבל עבודה.
  • חסיון – על הנוטריון לשמור על פרטיות הלקוח לרבות פרטים כלליים שיכולים להסגיר את זהותו או את העניין בנושא לשמו הוא נשכר לסייע.
  • ניהול ארכיון – לא רבים יודעים, אבל נוטריון העובד לפי החוק מנהל ארכיון עם המסמכים השונים כפי שמפורט בנהלים.
  • הענקת הנחה נוגדת את כללי האתיקה של הנוטריון.
  • נוטריון יכול לעבוד רק עם נוטריון אחר מהצד שכנגד.
  • אסור לנוטריון להתחלק בשכרו עם אדם אחר. לכלל זה יש מעט מאד מקרים יוצאים מן הכלל אשר הוחרגו מסיבות שונות.

לסיכום, נוטריון הוא מקצוע שמאד קשה להגיע אליו ובצדק. נוטריון עוסק בנושאים רמי מעלה ויש על כתפיו אחריות גדולה כמו גם מחויבות לעמוד בדרישות החוק תוך שטובת הלקוח שלו תמיד לנגד עיניו.