עיצוב רטרו סטייל: איך לעצב את המטבח בסגנון שחזר אל האופנה

 

אחד מהטרנדים החמים בתחום עיצוב המטבחים כולל חזרה לבסיס, וזאת באמצעות סגנון רטרו. סגנון הרטרו הוא סגנון שהיה נפוץ מאוד בשנות ה 60 ו ה 70 והוא מאופיין בצבעוניות רבה לצד תכנון של מטבח פונקציונאלי. הסיבה לביקוש הגבוה לעיצוב בסגנון הזה נובע מתוך היותו סגנון שמשדר חמימות כמו גם נוסטלגיה, שני אלמנטים שלא פעם חסרים בעיצובים כמו עיצוב מודרני או אפילו העיצוב הכפרי. בנוסף, בעידן שבו קצב החיים הוא מואץ ורבים מוצאים במטבח כמקום מפלט, אין ספק כי עיצוב בסגנון הזה מהווה דרך מצוינת ליצור בבית חלל מזמין, אינטימי ונעים שישרת אתכם בצורה מושלמת הן לטובת בישול והן לטובת אירוח. כיצד תוכלו לעצב את המטבח שלכם בסגנון שחזר אל האופנה? להלן מספר אלמנטים המזוהים עם רטרו:

תמונות רטרו למטבח

דרך מצוינת לעצב את המטבח בסגנון רטרו יכול להתבצע דרך תלייה של תמונות. למעשה, אופציה מצוינת שתתאים לסגנון העיצוב הזה כוללת בין היתר תמונות מרהיבות של פירות כמו גם ירקות בעלי צבעוניות עזה שתכניס למטבח שלכם בדיוק את הטאצ' של הסטייל הזה. אם עד לפני מספר שנים נדרש היה לגשת לחנות ולקנות את התמונות, כיום אפשר דרך האינטרנט לבצע הזמנה של תמונות בהתאמה אישית ובסיום ההזמנה לקבל את התמונות במשלוח מהיר עד הבית.

אביזרי חשמל

על מנת לעצב את המטבח בסגנון רטרו לא נדרש לשבור קירות או לרכוש ציוד יקר אלא ניתן בהחלט להסתפק באביזרי חשמל כמו למשל קומקום או טוסטר אובן המעוצבים בסגנון רטרו. מדובר בסגנון שכאמור נמצא במגמת תאוצה ועדות לכך היא החנויות הרבות המציעות אביזרי חשמל שכל מטבח צריך, כל זאת מתוך מטרה ליצור עיצוב רטרו בועט ויפה אבל גם פרקטי מבחינת השימוש במטבח. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, חשוב לבצע השוואת מחירים כמו גם לבצע מדידה מדויקת של המטבח מתוך מטרה להבטיח התאמה מושלמת גם מבחינת הגודל אבל בעיקר מבחינת הרושם אותו אפשר ליצור בקלות, כל זאת בזכות שימוש באביזרי חשמל המעוצבים בסגנון רטרו טרנדי.

טפט

חלק בולט בתהליך עיצוב בסגנון רטרו הוא שימוש בטקסטורות וצבעים לטובת יצירת מטבח מעוצב במינימום מאמץ אבל במקסימום תוצאה. מאחר ומדובר בסגנון עיצוב חופשי, השמיים הם הגבול מבחינת הצבעים כמו גם הטקסטורות של הטפט אשר בעזרתן ניתן ליצור מראה רטרו יפהפייה המשתלב בצורה מושלמת עם העיצוב של הבית. בשביל לקבל השראה רצוי להיכנס לרשתות החברתיות כמו גם לעיין במגזינים לעיצוב הבית, כל זאת מתוך מטרה לקבל החלטה לגבי טפט אשר ישתלב בצורה מושלמת עם תמהיל העיצוב הנבחר.

עיצוב רטרו סטייל: איך לעצב את המטבח בסגנון שחזר אל האופנה

ריהוט

פריטי הריהוט במטבח כמו למשל כיסאות בר הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב של המטבח, בוודאי כאשר מדובר בסגנון רטרו. רצוי לבחור בריהוט בצבעים חזקים כמו למשל צהוב, ירוק או כתום המזוהים מאוד עם סגנון עיצוב שהיה נהוג בשנות ה 60 וה 70 וכעת חוזר בצעדי ענק למטבחים כאן בישראל. ניתן לבצע הזמנה של ריהוט בהתאמה אישית כולל ריפוד או אפילו לחדש את הריהוט הקיים, מתוך מטרה ליצור הליך עיצוב חסכוני אך כזה שמשלב עיצוב יפהפייה וריהוט שמחזיק מעמד למשך שנים רבות.

לסיכום, עיצוב רטרו מחייב יצירתיות כמו גם חשיבה מחוץ לקופסא, כל זאת בזכות אלמנטים שונים וצבעוניים אשר צריכים להשתלב האחד עם השני אך לא ליצור מראה עמוס מבחינה חזותית. בשביל ליצור תהליך עיצוב מאוזן רצוי קודם כל לבצע תכנון של החלל באמצעות מדידות וכן יצירת לוח השראה, ורק לאחר מכן להתחיל בתהליך העיצוב שייקח את המטבח שלכם למחוזות הרטרו שיק שהפך כאמור לטרנד לוהט בתחום עיצוב מטבח.