התקנת לוחות סולאריים בבית: זה ישתלם לכם

יוקר המחייה בישראל הוא אחד מהגבוהים ביותר בעולם וכל אדם בוגר בארץ יודע היטב שעל מנת להתקיים בצורה מכובדת וראויה, יש לעבוד הרבה שעות וגם לקצץ בהוצאות עד כמה שניתן. בעניין ההוצאות, ידוע שניתן לקצץ בדברים כמו מותרות, מוצרי מזון וביגוד, אבל ישנם דברים שהם בגדר עובדה מוגמרת, כמו חשבונות המים והגז, הארנונה וכן תשלום חשבון החשמל מדי חודש. האומנם כך הדבר? ובכן, מתברר שדווקא בנוגע לחשמל, בשנים האחרונות נכנסה לשימוש שיטה חדשה ומעניינת המאפשרת לחסוך אלפי שקלים מדי שנה ובמקרים מסוימים אפילו לייצר הכנסה פאסיבית קבועה. על מה מדובר? ובכן, אנחנו מדברים כמובן על התקנת מערכת של לוחות סולאריים בביתכם, ואם עדיין לא שמעתם על הדבר הזה, הגיע הזמן שתכירו את אחד האפיקים הכי מעניינים ומשתלמים לחיסכון.

איך זה עובד?

את הלוחות הסולאריים מרביתנו מכירים. מדובר בעצם על לוחות מיוחדים שיודעים לאגור את אנרגיית האור של השמש ולנצל אותה לייצור חשמל. מרביתנו משתמשים בדודי השמש שעובדים בשיטה הזו, אך כאן פחות או יותר זה מסתכם עבור משקי הבית הפרטיים.

המערכות הסולאריות למעשה שינו את תמונת המצב הזו, שכן הם מאפשרים ייצור חשמל שמספיק לא רק לחימום המים, אלא גם לתפעול של כל החשמל הביתי. בשביל זה, כל מה שצריך זה גג שטוח עליו ניתן להתקין את הלוחות כך שייפנו לכיוון הנכון וכן שהוא יהיה גדול דיו בשביל התקנה של מספר לוחות גבוהה. כמה זה עולה? ובכן, אפשר לבדוק לפי מחשבון סולארי בו מזינים את הנתונים הספציפיים של כל משק בית, כמה התקנה של מערכת צריכה לעלות ואם בכלל היא אפשרית, מפני שלא כל בית עומד בקריטריונים. שימו לב שאת העלות הצפויה אתם עתידים להחזיר עם הזמן, וזה הזמן לדבר על עניין החיסכון

התקנת לוחות סולאריים בבית: זה ישתלם לכם

היפרדו לשלום מחשבון החשמל

אין דרך לומר בדיוק כמה תעלה התקנה של מערכת סולארית בכל מקרה ספציפי, אבל לרוב מדובר על השקעה של כמה עשרות אלפי שקלים. עכשיו, בואו נדבר על משק בית שמוציא 1000 שקלים על חשמל מדי חודש ומדי שנה בעצם 12,000 שקלים. עם מערכת סולארית התשלום הזה מתבטל כליל, כך שכעבור כמה שנים ספורות, אתם מחזירים את ההשקעה במאה אחוז. לאחר מכן מדובר על חיסכון במאת האחוזים.

הכנסה פסיבית

אם היינו אומרים לכם שעם מערכת לוחות סולאריים, לא רק שאתם חוסכים את חשבון החשמל לגמרי, אלא שאתם גם יכולים להתחיל לייצר הכנסה נוספת. איך? ובכן, מה שקורה הרבה פעמים עם המערכות הסולאריות, הוא שמשקי בית מייצרים יותר חשמל ממה שהם צריכים וכך הם בעצם נשארים עם עודפי חשמל. עבור חברת החשמל, רכישה של העודפים הללו היא משתלמת במיוחד והיא זולה עבורם הרבה יותר מייצור של חשמל חדש. כך, מי שמייצר חשמל עודף יכול למכור אותו מדי חודש ובעצם לייצר הכנסה פסיבית יציבה וקבוע. משתלם במיוחד כבר אמרנו?

שמירה על הסביבה

לבסוף, חשוב מאד לדעת כי התקנה של מערכת סולארית היא לא רק חסכונית ומשתלמת עבורכם, אלא גם שמדובר בצעד סביבתית חשוב. ככל שיותר אנשים יתקינו מערכות סולאריות, כך יפחת ייצור החשמל הקלאסי המזהם וזו בשורה של ממש עבור הפלנטה שלנו, אז בהחלט מדובר במצב של WIN WIN.

בשורה התחתונה, מי שרוצה חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל, בהחלט צריך לשקול התקנה של מערכת סולארית ובהחלט ניתן להתחיל עם המחשבון ולברר אם אתם אכן יכולים להתקין מערכת כזו.