מה זה ספירולינה – ולמה אתם צריכים אותה בתפריט שלכם?

בשנים האחרונות נראה כי המודעות לחיים בריאים רק הולכת וגוברת. מתוך כך אנו רואים איך אנשים רבים בוחרים להקפיד באופן קבוע על שגרת כושר גופני, נמנעים מהרגלים מזיקים כמו עישון או סטרס בעבודה, ובעיקר מתחילים להקפיד את תזונה טובה ומאוזנת. וכשמדברים על תזונה איכותית אפשר לדבר על הימנעות ממזון מעובד, על צריכה מאוזנת יומית של כל אבות המזון וכן על שתייה מרובה של מים. עם זאת, נראה כי התחום הכי מעניין ומדובר בזמן האחרון הוא מזון העל או הסופר פוד אם תרצו, אותם סוגי מזון המכילים הרבה מאד רכיבים איכותיים וטובים לבריאות האדם. יש כמה שמות של סוגי מזון כאלו ובין היתר תמצאו את זרעי הצ'יה והגוג'י ברי, אבל נראה כי הסוג המדובר ביותר מבין כולם הוא בלי ספק הספירולינה. אם גם אתם שמעתם על זה ולא בטוחים מה זה בדיוק ולמה זה טוב כל כך, אנחנו רוצים לספר את כל מה שחשוב לדעת.

מה זה ספירולינה?

האמת היא שהתשובה לשאלה הזאת היא לא כל כך מורכבת כמו שרבים עשויים לחשוב. ספירולינה היא למעשה אצה שגדלה מן הסתם בים ובמקווים מסוגים אחרים (כיום מגדלים אותה לצרכים מסחריים באופן מלאכותי). מבין האצות השונות הנחשבות לאחת מצורות החיים הפרימיטיביות ביותר על כדור הארץ, תמצאו סוגים רבים שחלקם רעילים וחלקם בריאים יותר. אם אתם רוצים ללמוד עוד על האצות והסוגים השונים הקיימים, כאן יש מאמר שיסביר על הנושא לעומק, וכעת נעבור לדבר על היתרונות הבריאותיים של הספירולינה.

מה היתרונות של הספירולינה?

ובכן, על מנת להבין בדיוק מדוע מדובר על רכיב מזון כל כך מומלץ, צריך להכיר לעומק את האצה המיוחדת הזו המכילה ויטמינים שונים, מינרלים, חומצות אמינו חיוניות וחומצות שומן, ואפילו מהוות מקור מצוין לחלבונים.

במאה גרם של ספירולינה תמצאו כ-6 גרם של חלבון, 6 גרם של סיבים תזונתיים, 180 מ"ג של סידן, 33 מ"ג של ברזל וכן ויטמינים ומינרלים מצוינים כמו נתרן, אבץ, סלניום ומגנזיום. בזכות הדברים הללו, הספירולינה נחשבת ליעילה במיוחד נגד תהליכים דלקתיים, תהליכים סרטניים וחמצון של תאי הגוף. היא יעילה ביותר לצורך איזון לחץ הדם והכולסטרול בגוף, מסייעת לתחושת שובע ולירידה במשקל ואפילו עוזרת במידה משמעותית להגביר את האנרגיה והריכוז שלנו. זה אולי נשמע מוגזם לצפות לכל הדברים הללו מאצה, אבל זה בהחלט כך.

מה זה ספירולינה - ולמה אתם צריכים אותה בתפריט שלכם?

באיזה אופן ניתן לצרוך אותה?

את הספירולינה ניתן לצרוך בצורה הרגילה ופשוט לאכול אותה. עם זאת, זה לא באמת מבטיח שנקבל את כל הרכיבים החיוניים. חשוב לצרוך כמות מספקת, ועל אף שאין סכנות מוחשיות בצריכת יתר של הספירולינה, לחלוטין עדיף להמנע מזה. על כן, ניתן כיום לצרוך את הספירולינה דרך תוספי מזון מסוגים שונים. יש כמוסות המכילות ריכוזים גבוהים של הרכיבים הטובים בספירולינה, וכן ניתן לרכוש את התוספים באבקה ולהוסיף למאכלים או לשתות בתור תה. כך או כך צריך לזכור כי מדובר על רכיבים חיוניים וחשובים שמומלץ לכל אדם לצרוך וזאת בהחלט דרך נוחה להנות מכל היתרונות של האצה המופלאה הזו.

בשורה התחתונה – אם אורח חיים בריא חשוב לכם ואתם מנסים לשפר את התזונה שלכם, אין ספק כי מדובר על אחד ממזונות העל הטובים ביותר שאתם יכולים להכניס לתפריט שלכם באופן קבוע. אנו ממליצים לעשות זאת בהקדם ולהתחיל להנות מכל היתרונות של הספירולינה הבריאה.