דיאטת 17 הימים: הכירו את הדיאטה שמשגעת את המדינה

כל מי שחיפש דיאטות בשנים האחרונות, וודאי נתקל לא פעם ולא פעמיים בדיאטת 17 הימים, שהפכה לאחת הדיאטות המבוקשות ביותר בישראל. ובכן, לפני שנתחיל לספר על הדיאטה לעומק, נספר כי לא באמת מדובר ב17 ימים סך הכל, אלא בארבעה מחזורים, כשכל מחזור אורך 17 ימים, כך שהדיאטה כולה אורכת כחודשיים.

הדיאטה הומצאה על ידי דוקטור מייקל מורנו, והיא נפוצה בארץ ובעולם כבר משנת 2012. רוב עקרונות הדיאטה כתובים שחור על גבי לבן בספר הייחודי של מורנו, אך ניתן למצוא לא מעט מידע בקבוצות הפייסבוק הייעודיות של הדיאטה המדוברת. למעשה, המחזור הרביעי והאחרון של הדיאטה, אמור להיות מעין מחזור קבוע, כלומר הוא נחשב לאורח החיים הבריא והנכון, ומומלץ לאמץ אותו להמשך החיים.

איך זה עובד?

ד"ר מורנו מצא שיטה ייחודית להשיל קילוגרמים מהגוף, זאת באמצעות ארבעת מחזורי הדיאטה השונים זה מזה. בשל הייחודיות של כל מחזור, אנחנו למעשה מבלבלים את הגוף, ומסייעים לו בתהליך ההרזיה.

מחזורי הדיאטה

  1. האצה: המחזור הראשון הוא מחזור ההאצה, והוא נחשב למאתגר ביותר מבין הארבעה, ולו בשל העובדה שיש להימנע מאכילת פחמימות, מזון מטוגן וסוכר. רוב המנות מתבססות על ירקות (לא כל הירקות מותרים) וגבינות רזות, כשכמובן יש שלל רכיבים שניתן לבשל עמם כמו דגים רזים, חזה עוף ועוד.
  2. הפעלה: עם תחילתו של המחזור השני ניתן להוסיף ירקות נוספים לתפריט, ואף משנים את כמות הקלוריות מידי יום, כך שמבלבלים את הגוף ואת חילוף החומרים. בשלב זה ניתן להוסיף פחמימות מסוימות, כמו אורז, קינואה או בטטה. את הפחמימות ניתן לאכול עד השעה 14:00, ולו כדי שלא יהפכו לשומן. אגב, גם פירות תוכלו לאכול עד השעה 14:00 בלבד.
  3. השגה: בשלב זה ניתן לאכול כמות גדולה יותר של פחמימות, וכעת אנחנו למעשה מייצבים את משקל הגוף שלנו ורוכשים הרגלי אכילה טובים.
  4. מגיעים ליעד: המחזור הרביעי והאחרון יאפשר לכם לייצב את המשקל שלכם (במידה והגעתם ליעד כמובן). מדובר במחזור 3 משודרג, ולו כי תוכלו להוסיף לתפריט מנות אהובות פעמיים בשבוע.

נציין כי מומלץ לחזור על המחזור הראשון והשני עד להגעה ליעד, ולעבור למחזור השלישי רק כשרוצים להתחיל לייצב את המשקל. כמו כן, יש לבצע פעילות גופנית לכל אורך התהליך, כשד"ר מורנו ממליץ על פעילות של 17 דקות ביום (מי אמר מוטיב חוזר ולא קיבל?), כך שבהחלט מדובר על זמן סביר שכל אחד ואחת יכולים לבצע. נוסף לכך, בקבוצות הפייסבוק תקראו שלל טיפים ותמצאו מגוון רחב של מתכונים שמתאימים לכל אחד ואחד ממחזורי הדיאטה.

בהצלחה!