סוגי ציפויים לשיניים: המדריך המלא

שואפים לחיוך המושלם? ובכן, מי שרוצה שיניים ישרות, מבריקות ולבנות צריך לפעול בכמה מישורים. הדבר הראשון שצריך לזכור הוא לשמור באופן קבוע על בריאות השן – להקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום לפחות, להשתמש בחוט דנטלי וקיסמים דנטליים ולהימנע עד כמה שרק ניתן ממאכלים ומשקאות מזיקים כמו מיצים ממותקים ומאכלים מסוכרים. מכאן, מי שרוצה שיניים ישרות ובמיוחד מי שסובל באופן מובחן משיניים עקומות יבחר ככל הנראה ללכת על יישור שיניים, טיפול יעיל בהחלט במובן הזה וכאן רבים חושבים למעשה שנגמרו האפשרויות פחות או יותר. עם זאת חשוב לדעת שכיום, מי שרוצה מראה שיניים מושלם באמת, יכול להנות מעוד שלל טיפולים שיאפשרו זאת ובפרט מציפויי השיניים שלא רק יאפשרו את המראה הזה, אלא ישמרו גם על השיניים מפני נזקי המזון והחיידקים בפה. בין אם שמעתם כבר על ציפויי השיניים באופן כללי ולא ירדתם לעומק הדברים ובין אם אתם כלל לא מכירים את הטיפול הזה, הנה המדריך המלא של ציפויי השיניים שניתן לעשות כיום.

ציפויי קומפוזיט

הקומפוזיט הוא למעשה תרכובת של מספר חומרים מיוחדים שדומים מאד בהרכבם לחומר ממנו עשויות השיניים של בני האדם. אם תבחרו בציפוי שיניים קומפוזיט תוכלו לקבל מראה אותנטי במיוחד ללא שום רמז שבכלל נעשו ציפויים כלשהם על השן. ציפויי קומפוזיט נעשים בהתאמה אישית לכל מטופל כאשר יש לבחון האם יש צורך בציפוי של שן אחת או יותר וכך למעשה מחליטים באיזו גישה לבחור. חשוב לדעת כי ניתן לעשות ציפוי כולל ומלא לכל שן, מה שלרוב יצריך הכנה של תבנית שיניים מוכנה מראש, אבל הקומפוזיט משמש גם להשלמה של שיניים שנדברו או למילוי רווחים בין שיניים.

ציפויי חרסינה – למינייט

ציפויי החרסינה הם למעשה מעין עלי חרסינה דקיקים שמטרתם להביא לשחזור טבעי ואיכותי של מראה השן. כמו כן הציפויים הללו לא רק תורמים למראה השיניים, אלא תורמים לחיזוק ועמידות השן אפילו יותר ממה שמסוגל ציפוי האמייל הטבעי בשיניים. בעזרת ציפויי החרסינה ניתן להעניק לשיניים מראה חדש לגמרי מבחינת הצורה והצבע ולכן מדובר בפתרון אסתטי מצוין. על מנת שהשן המטופלת תראה טבעית לצד כל השיניים, משייפים קלות את השן עליה יורכב הציפוי, כך שבסוף התהליך יוותר מראה שיניים אחיד. היתרון של ציפויי החרסינה (וגם של ציפויי קומפוזיט למען האמת) הוא שניתן לשפר את המראה האסתטי של הפה והשיניים לא כתרים שלמים וללא התערבות כירורגית פולשנית. כמו כן שווה לדעת כי ציפויי החרסינה לא מוכתמים בקלות, כך שזה פתרון טוב גם למי שמעוניין בשיניים לבנות ונקיות.

למי ציפויי השיניים מתאימים?

בראש ובראשונה מדובר בטיפול שמתאים למי שמחפש חיזוק לשיניים מחד ומאידך מראה שיניים אסתטי יותר וחיוך מושלם למעשה. מכאן חשוב לוודא כי המטופל הוא בעל שיניים חזקות עם בסיס איתן ללא בעיות הקשורות בריקבון של השן ועששת מתקדמת.

במקרים בהם למטופל יש שיניים שחוקות או כאשר יש מנשך לא יציב, שווה לשקול דווקא את האפשרות של כתרי חרסינה. כמו כן הטיפול לא מומלץ במקרים של נסיגת חניכיים כאשר השורשים של השן חשופים או אצל מי שסובל ממחלות שיניים כרוניות.

לסיכום הדברים – ציפויי השיניים זו דרך נפלאה להשיג מראה שיניים אסתטי ולהנות משיניים חזקות יותר לשנים ארוכות. הציפויים המוכרים הם קומפוזיט וחרסינה ולכל אחד יתרונות וחסרונות שונים. אם אתם מעוניינים בטיפול מהסוג הזה אנו ממליצים בהחלט להתעניין ולבחון את סיכויי ההצלחה שלכם.