הכנת רשימת מוזמנים לחתונה: מה חשוב לבחון ולמה לשים לב?

הכנת רשימת המוזמנים לחתונה מהווה חלק משמעותי וחשוב מאוד אותו כל זוג צריך לבצע בצורה מדויקת בתהליך הפקת החתונה. מה חשוב לבחון בעת עריכת הרשימה ומהם הפרמטרים החשובים עליהם חשוב מאוד להקפיד? להלן כל הפרטים.

הכנת רשימת מוזמנים לחתונה: כך תעשו זאת על הצד הטוב ביותר

רשימת המוזמנים לחתונה מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך ההפקה. למעשה, ככל שרשימת המוזמנים תהיה מדויקת יותר כך ניתן יהיה בהמשך לבצע אישורי הגעה, ובכך להבטיח את ההתחייבות אל מול האולם לגבי מספר המוזמנים המשוער. כאשר מרכיבים את הרשימה, חשוב לערוך אותה בצורה מסודרת ובאמצעות טבלת אקסל. בטבלת אקסל ניתן לשלוט ולעדכן בכל עת את מספר המוזמנים, כולל סידור של המוזמנים ע"פ שמות המשפחה וכן ע"פ ההרכב הצפוי. נוסף לכך, מומלץ לציין הערות אישיות כמו האם מדובר בילדים וכן האם מדובר במבוגרים אשר זקוקים לסיוע מצד האולם. בהתאם למספר המוזמנים הצפוי מבחינת מבוגרים, בדקו מול האולם האם קיימים אביזרי נגישות במקום כך שהגישה תהיה נוחה בעבורם. הנוחות של האורחים שלכם היא חשובה מאוד, ולכן בחינה מדוקדקת של הרשימה בהתאם לפרופיל האישי שלהם להבטיח כי הם יקבלו את מלוא המענה מצד מפיק האירוע ונציגי האולם בעת הגעתם.

הכנת רשימת מוזמנים לחתונה מה חשוב לבחון ולמה לשים לב

רשימת מוזמנים: טבלה מסודרת אותה יש לגבות באמצעות ענן

חלק מההכנות לחתונה כולל את הכנת רשימת המוזמנים. את רשימת המוזמנים שלכם יש לגבות באמצעות אחסון בענן, וזאת בכדי שתוכלו לשמור על הרשימה בצורה מסודרת ואף לשתף אותה ביניכם. נוסף לכך, מומלץ להוסיף סעיפים רלוונטיים בנוגע לאורחים – מאיזה צד הם מוזמנים, מספר הטלפון וכן כתובת מייל אשר אליה ניתן לשלוח את ההזמנה ואת אישור ההגעה. נוסף לכך, יש לבצע תעדוף של האורחים: מי חובה להזמין ועל מי אפשר לוותר, כל זאת בשיתוף של בני המשפחה והחברים. בסופו של דבר מדובר בחתונה שלכם, ולכן צריכה להיות התחשבות מצדכם אך גם הבנה כי מדובר באירוע שלכם – ועל כן מי שלא בטוח שיגיע עדיף לסמן מראש.

למה חשוב לשים לב בעת הכנת רשימת מוזמנים לחתונה?

במידה ואתם מתכננים חתונה גדולה של מעל ל-200 אורחים, מומלץ להיעזר באפליקציות ייעודיות אשר מאפשרות לכם לבצע אישורי הגעה באופן מהיר וקל. נוסף לכך, את אישורי ההגעה ניתן לבצע גם באמצעות משלוח של הודעת SMS אשר מאפשרת לכם לקבל שליטה ואף לחסוך לא מעט זמן ביצירת קשר עם האורחים. לרוב, כ 10% מהאורחים לא יגיעו ולכן יש לקחת זאת בחשבון בעת עריכת הרשימה. לאחר שיש לכם את כל אישורי ההגעה, תוכלו לעבור לשלב הבא – סידור השולחנות. אולם, קחו בחשבון כי חלק מהאורחים עלולים להגיע גם אם לא אישרו הגעה, ולכן מומלץ לשמור לפחות שלושה שולחנות לרזרבה.