חתונה שישי בחורף: איך מפיקים את האירוע המושלם?

בשנים האחרונות טרנד חתונות הצהריים תפס תאוצה, ולא בכדי. מעבר לעובדה שמדובר באירוע ייחודי, מסתמן כי חתונת צוהריים הרבה יותר אידיאלית עבור האורחים, בייחוד כי הם לא צריכים להגיע לאירוע אחרי יום עבודה ארוך. לא מעט זוגות בוחרים להתחתן במהלך חודשי החורף, ויש לכך לא מעט יתרונות – עם זאת, יש כמה וכמה דברים שחשוב לקחת בחשבון כשמפיקים את האירוע. כיצד תארגנו חתונת צוהריים מושלמת וחורפית? ריכזנו בעבורכם את כל המידע והטיפים. לגזור ולשמור.

בוקר אור!

אירועי שישי מתחילים בשעות הצהריים המוקדמות, ועל כן הם מצריכים התעוררות מוקדמת מאוד (ולעיתים גם לפנות בוקר), כך שבהחלט חשוב לקחת בחשבון שעומד להיות לכם לוח זמנים די צפוף. בררו מול הרב שעתיד לחתן אתכם, מהי השעה המאוחרת ביותר בה ניתן לקיים את החופה, כך תוכלו להיערך בהתאם. חשוב לבדוק את זמני כניסת השבת, ולו כי רוב האולמות מקפידים לסגור את האירוע כשעה לפני השבת.

ברגע ששעת החופה ידועה לכם, תוכלו לקבוע את שעת הגעת האורחים, ובהתאם לכך לקבוע את זמני הגעת הספקים להתארגנות (מאפרת, מעצבי שיער וצלמים).

טיפ: כדאי להקדיש לפחות 4 שעות בלו"ז לאיפור ושיער, ולו כדי להשאיר זמן לבלת"מים (מה שבהחלט עלול להתרחש).

טיפ #2: בגלל שההתארגנות מתחילה מוקדם בבוקר, רצוי לבחור ספקים שגרים באזור שבו אתם עתידים להתחתן (כדי להימנע מעיכובים ואיחורים).

תגידו צ'יז!

 

במהלך ההכנות לחתונה, וודאי תסגרו עם לא מעט ספקים ובין היתר תבחרו צלמים לאירוע. נהוג להזמין את הצלמים כבר בשלב ההתארגנות, משם לנסוע ללוקיישן לצילומי זוגיות ולאחר מכן להגיע לאולם לצילומי משפחות. בחתונות שישי מוטב לשקול בכובד ראש את עניין הצילומים, משום שזה עלול להלחיץ אתכם ואף לגרום לכם להתעורר מוקדם יותר מהמתוכנן. מה אפשר לעשות? לפצל את הצילומים ליום אחר (שבועיים לפני החתונה), וביום החתונה עצמו להצטלם באולם ובגן האירועים – זה יכול לחסוך לכם זמן יקר ולאפשר לכם להתארגן לחתונה בנחת.

חתונה שישי בחורף איך מפיקים את האירוע המושלם

הכל טמון בעיצוב

בניגוד לחתונות ערב, בחתונות שישי האירוע מתקיים באור יום, ולכן לעיצוב יש חשיבות משמעותית יותר. תוכלו לעצב את אזור קבלת הפנים באופן עצמאי (ולקנות אלמנטים דקורטיביים מעלי אקספרס), או לחלופין להיעזר במעצבת הבית של אולם האירועים.

טיפ: לרוב, עיצוב עצמאי יעלה פחות מעיצוב של מעצבת הבית, ולכן הוא אידיאלי עבור רבים. עם זאת, בשל לוח הזמנים הצפוף, יכול להיות שתתקשו לעצב את החלל בעצמכם, ולכן מוטב לבקש מחברים או קרובי משפחה שיסייעו לכם בעיצוב החלל.

היו מוכנים להכל

אחד הדברים החשובים ביותר בתכנון האירוע הוא הארגון הנכון והממוקד. לכן פה נעצור להמליץ להכין צ'קליסט לחתונה, הכולל את כל שלבי התכנון, לרבות הרעיונות היצירתיים שעולים במהלך תקופת האירוסין (כמו עיצוב מרכזי שולחן, מתנות מדליקות לאורחים וכו'). כתבו הכל במחברת או בקובץ אקסל, כך תוכלו לתכנן את האירוע באופן מסודר וממוקד.

בין אם אתם מתכננים חתונה מסורתית, ובין אם מעדיפים להתחתן מבלי לעבור ברבנות, אין ספק שחתונות שישי הן טרנד נהדר. כך או כך מוטב להתאים את זמני האירוע לזמני כניסת השבת, אלא אם האירוע נערך במקום שאינו כשר (כמו מסעדה או חתונה בהפקה עצמית). מזל טוב!