מה חשוב לבדוק כשקונים טלוויזיה?

אומנם לשבת מול מסך הטלוויזיה ולשכוח לקום זו משימה ממש קלה, אך לרכוש טלוויזיה חדשה הינה משימה כלל לא פשוטה, במיוחד כיום כאשר שלל חידושים מהווים משתנים מהותיים, שלל מושגים לא מוכרים גורמים לחוש לא מתקדמים ושלל גימיקים שיווקיים גורמים לחוש כמו עוד קורבן שעומד בפני מוכר מפולפל שיכול לדבר סינית מבלי שתוכלו להעמידו על טעותו, ולו כי מבחינתכם HDR , OLED, 4K, 3D וכדומה הם רק עוד רצף של אותיות חסרות משמעות. אז מה בכול זאת חשוב לבדוק טרם הרכישה? להלן מספר המלצות:

4K 

כיום קיים תקן שמגדיר כיצד צריכה להיות הרזולוציה. עם זאת, רבים מהמסכים עוקפים בריצה את התקן ומעמידים איכות הרבה יותר גבוהה, ופה נכנס לתמונה המונח 4K שמבקש להבהיר שמדובר ברזולוציה שגבוהה פי 4 ממה שהתקן מכתיב. אז האם בהכרח שווה לרכוש טלוויזיה שכזו? ובכן אם תענו בחיוב על אחד מהסעיפים הבאים, נראה שהתשובה אכן חיובית: אם אתם גיימרים, אם אתם מחפשים מסך יחסית גדול ואם אתם מחפשים טלוויזיה שתלווה אותכם לאורך שנים. מה בנוגע למחיר? כיום רכישת מסכי טלוויזיה אינה כרוכה בהפרשים משמעותיים, משמע תוספת קטנה עשויה להוביל להבדל גדול.

העמידו את המסך למבחן

מבקשים לוודא שאיכות התמונה אכן טובה? תבקשו מהמוכר שהטלוויזיה תציג תנועה שמורגשת בכל אזורי המסך. פה יש לבחון האם מבחינים ברעידות, או שמא התוצאה הרמונית וחלקה. איזו עוד בדיקה מוטב לעשות? בכדי לבחון התמודדות מול השתקפות, תבקשו מהמוכר שהמסך ישדר תמונה כמה שיותר שחורה, וזאת בכדי לבחון עד כמה מהאור האחורי "זולג" החוצה.

לייף סטייל

מבחן IQ

כיום לא מעט מהאנשים מכורים לצפייה דרך נטפליקס ואף רבים מוותרים על חיבור ל"הוט", "יס" וחברותיהן ומסתפקים בתכנים שיוטיוב ואתרים ייעודיים מספקים – אם בכדי לחסוך כמה שקלים מדי חודש ואם כי כיום צפייה מקוונת מאפשרת שליטה מלאה על צריכת התוכן, וזה בהחלט משהו שיש לקחת בחשבון בתהליך בחירת הטלוויזיה החדשה שלכם. אי לכך הכרחי לרכוש טלוויזיה חכמה, כזו שמגיעה עם שלט ייעודי שבו כבר מיושם כפתור עבור גלישה ברשת וכפתור עבור צפייה בנטפליקס.

טלוויזיה שהיא גם מחשב

כפי שהתחלנו לציין, כיום הטלוויזיות גם צריכות לתפקד כמחשב, משמע בין היתר עליהן להזרים תכנים הן מהסמארטפון והן מהמחשב ועל כן אם גם אותכם נתון זה מעניין, חובה לוודא שהמשימות מיושמות באופן כמה שיותר מהיר, אחרת תאבדו סבלנות. מכאן שאין לאפשר לכל נתון שנחשב מתקדם להרשים אותכם, אלא רצוי לבחון רזומה. כך למשל דגמי LG שנעזרים במערכת ההפעלהWebOS  עונים נהדר על המטרה ולצדם מצויים המתחרים הבאים: מסכים שכוללים מערכות הפעלה מבית גוגל וAndroidTV .

3D 

אין ספק שהאמירה האחרונה בתחום הטלוויזיות נוגעת לחוויית צפייה3D , אך פה נציין שאין להקדים את המאוחר – עדיין לא יצאו לשוק טלוויזיות שמעניקות חווית צפייה טובה ואף עדיין חסרים תכנים תומכים ברמה גבוהה. מכאן שיש למה לצפות, אך כבר כיום תמצאו טלוויזיות נהדרות.