מעמד, ספסל וארונות נעליים: עושים סדר בנעליים

מכירים את המשפט שאומר שכאשר הסביבה שלנו מסודרת, כל הראש שלנו נהיה מסודר? אז בדקנו את הנושא הזה לעומק ומתברר שזה ממש נכון, וכשמדברים על סדר בבית קשה להתעלם מאחד הדברים שהכי קשה למצוא להם מקום – הנעליים שלנו. בגדול, ככל שיש יותר נפשות בבית, ככה הבעיה מחמירה ונעשית קשה יותר, וכאשר אחד או יותר מהדיירים הם חובבי הנעלה מושבעים, זה נעשה אפילו מורכב יותר. מה עושים? רבים מאיתנו פשוט מוצאים חלל פנוי בארון בגדים ואפילו במטבח וזורקים את הנעליים שם בצורה מסודרת, אבל ברור שזה לא פתרון נכון ויעיל. האפשרות השנייה של ללכת יחפים כל הזמן היא גם מתאימה פחות, ולכן חייבים לחפש פתרונות יצירתיים ויעילים באמת. הנה כמה רעיונות לפתרונות כאלו.

ארונות נעליים

ארון נעליים זה ככל הנראה הפתרון היעיל והטוב ביותר עבור מספר גבוה יחסית של זוגות נעליים. היתרון המשמעותי כאן הוא שכל אחד יכול להזמין ארון שעונה על הצרכים מבחינת הגודל, העיצוב ומספר זוגות הנעליים שניתן לאחסן בתוכו. חיפוש מהיר ברחבי הרשת יאפשר לכם לרכוש ארון מתאים מתוך מגוון ארונות נעליים ואם יש לכם מקום פנוי בבית לאחסן ארון כזה אזי שיש לכם פתרון די מוצלח לבעיה שלכם. אגב, מי שמחזיק גם בעשרות זוגות של נעליים, יכול בהחלט למצוא ארון מתאים וייחודי המאפשר אחסון של מספר גבוה ביותר של זוגות. חשוב לזכור כמובן שכדאי לנקות את הארון מפעם לפעם מאבק המצטבר עליו, שיכול בטווח הארוך גם לגרום נזק לנעליים עצמם אם לא נפטרים ממנו.

ספסל נעליים

ספסל נעליים זה פתרון שהוא יעיל מצד אחד, ומאידך מאפשר עוד פונקציות למי שמעוניין בהם וניתן להניח עליו דברים אחרים מלבד נעליים. מה שחשוב להבין בעניין הזה, זה כי על אף שמדובר בפתרון די נוח שהוא גם נחמד ביותר מבחינה עיצובית, ספסלי הנעליים לרוב לא מאפשרים אחסון של מספר זוגות נעליים גבוהה. מאידך, בניגוד לארונות, הספסלים תופסים פחות מקום בבית.

אחסון מחוץ לבית

הפתרון הזה מתאים רק למי שיש חצר בבית או מרפסת שהיא גדולה דיה. למי שיש הרבה מקום פנוי ובעיקר למי שיש מקום חיצוני מקורה, אפשר להכין באופן עצמאי תאי אחסון מצינור PVC. כל מה שצריך זה לקנות צינור כזה, לבקש שיחתכו אותו עבורכם בגודל המתאים ולהדביק אותו על הקיר הפנוי. בכל צינור כזה ניתן לאחסן בקלות זוג נעליים. באופן דומה ניתן לתלות מדפים ייעודיים עליהם ניתן להניח מספר גדול של זוגות נעליים בצורה מסודרת ונוחה למדי.

אחסון מתחת למיטה

אופציה מצוינת לאחסון נעליים היא רכישת מיטה עם ארגז מצעים. אם יש לכם היום מיטה כלשהי שאין לה ארגז כזה ובמיוחד אם תכננת לאחרונה להחליף אותה, שווה בהחלט לשקול רכישה של מיטה עם ארגז מצעים. חלל האחסון במרבית המיטות הללו הוא די גדול ואפשר לשים שם לא מעט זוגות נעליים. נכון, מדובר בפתרון שהוא נגיש הרבה פחות, אבל הרעיון הוא לאחסן שם דווקא את זוגות הנעליים בהם לא נעשה שימוש תדיר באותה התקופה. כך למשל ניתן לאחסן שם את הסנדלים והכפכפים בזמן החורף.

אם כך – אפשר לראות שהבלגן שנגרם בעקבות הנעליים זו בהחלט לא גזרת גורל ושאכן יש פתרונות גם בעניין הזה. באותה נשימה נאמר שזה בהחלט בסדר גמור לעשות סדר אחת לכמה זמן ולתרום לצדקה את זוגות הנעליים שאתם יודעים שכבר לא תנעלו.