קולגן לשיער: איך לחץ פוגע בבריאות שלנו וכיצד מתמודדים אתו?

כיצד לחצים וסטרס ישפיעו על הגוף שלנו ועל השיער? אין ספק, אנשים רבים שרויים תחת לחץ תמידי, בין אם בעקבות ענייני עבודה, עניינים משפחתיים או כל דבר אחר, שעשוי להלחיץ את ה"מערכת". אז כיצד נסייע לעצמנו להיות בריאים יותר?

רגע לפני שנוטלים אדוויל נוסף, כדאי לחשוב עם עצמנו, מה אנחנו משפרים בחיינו בכדי להימנע מלחצים מסטרס? אין ספק, מעבר לכאבי ראש, לחץ עלול לגרום לאפקטים רבים ונוספים, לרבות נשירת שיער וכאבי שרירים, עייפות כרונית, רצון עז לישון בכדי להפיג את הלחץ, ציפורניים חלשות ונשברות, כאבי גב, כאבי מפרקים ועוד.

מה גורם לכאבים בגופנו? האם לחץ מוגבר?

לא נעים להודות, אבל לחץ הוא גורם משמעותי בכל מה שקשור לכל אלו שציינו כאן למעלה. זה שלחץ הוא מרכיב "פסיכולוגי", ממש לא אומר שאתם מדמיינים את הכאבים שאתם חווים. למעשה, לחץ מורגש בכל הגוף לפעמים, וזה מה שגורם לנו להשתמש במירכאות כשאנחנו כותבים "פסיכולוגי".

במילים אחרות, לחץ הוא לא מרכיב פסיכולוגי בלבד, היות והוא גורם לכאבים אמיתיים ומשמעותיים בגופם של אנשים, לפעמים גם בנפשם. כמו שאמרנו, מלבד הכאבים בגוף שאנשים חווים כתוצאה מלחץ, ישנו גם את הנושא של בריאות גופנית כללית.

קולגן לשיער

לחץ הוא גורם משמעותי באיבוד שיער ונשירה

כשאנשים לחוצים, הם עשויים אפילו לאבד שיער. במקרים אלו, טיפול באמצעות קולגן לשיער יכול לפתור את הבעיה. אמנם יש לקחת בחשבון כי מדובר בתהליך שיקום (אורכו משתנה מאדם לאדם), אך אין ספק שיהיה כדאי להסתייע בחיזוקים שונים, לרבות תוספי תזונה איכותיים.

תוסף תזונה לשיער יכול להיות בדיוק מה שיפתור לכם את הבעיה של נשירת שיער, אך חשוב יהיה לקחת בחשבון את הנושא של התזונה עצמה. אם אתם כל כך לחוצים במהלך היום עד שאין לכם זמן לאכול צוהריים, ובכן, דרשני.

משנים את אורח החיים – מפחיתים לחצים

אתם מוזמנים ללחוץ PAUSE על שגרת יומכם הלוחצת, לערוך חושבים עם עצמכם ולהבין דבר אחד פשוט – אתם מסכנים את בריאותכם. לא משנה מה, תמצאו זמן לאכול צוהריים, לאכול ארוחת בוקר קטנה, להתמודד עם היום שלפניכם עם אנרגיה בגוף.

ללא פחמימות שמתפרקות לאט, סוכרים במידה הנכונה ותזונה מותאמת, הלחצים רק ילכו ויתגברו.

אין ספק, כשהגוף שלכם מוכן פיזית טוב יותר לקראת מאורעות היום, שארית היום תהיה מלחיצה פחות. אם לא תקפידו על תזונה עשירה ומותאמת לכם (עדיף באופן אישי ופרטני), ייתכן שגם תוספי תזונה איכותיים כמו קולגן לא יוכלו לסייע כנגד נשירת השיער. אגב, תוספי קולגן עשויים לסייע רבות גם כנגד היחלשות ציפורניים, הופעתם של קמטים ועוד. יחד עם תזונה מאוזנת ונכונה לכם, יהיה מומלץ להשתמש בתוספי תזונה איכותיים. זכרו, תוסף תזונה, איכותי ככל שיהיה, אינו מהווה תחליף לתפריט מאוזן ועשיר.