תריס ונציאני: הטכנולוגיה שתשדרג לכם את הבית

אחד האלמנטים החשובים ביותר בבניה הוא החלונות והמערכות הנלוות שלהן. אלו המקומות שמחברים בין פנים הבית לחוץ. הם מווסתים את כמות האוויר, האור או הרעש הנכנסת הביתה. לעיתים נרצה להכניס אותם הביתה: אור שמש חורפית, רוח נעימה של ערב קיץ או קולות ציוץ הציפורים. במקרים אחרים נרצה למנוע מהם מלחדור אל חלל המגורים: קרני שמש קיציות בוהקות, אובך ביום חמסין או רעשים ממכוניות חולפות. הניגוד הזה בין הרצון לסגור את החלל מול הצורך לפתוח יוצר לנו אתגר אותו ניתן למלא רק עם מערכות הבנויות בצורה חכמה באמת. אחת המערכות הללו היא התריס הוונציאני.

תריס ונציאני, רעיון עתיק – יישום מודרני

מקורו של התריס הוונציאני הוא ככל הנראה בפרס הקדומה. המערכת הגיע לאירופה על ידי סוחרים מוונציה שהייתה במשך מאות שנים עיר מסחר חזקה אשר שלטה ביד רמה בימים. הרעיון של התריסים הללו הוא פשוט וחכם ובזכות זה הוא שרד ופותח למה שהוא היום. זוהי מערכת שיכולה לשלוט בצורה כמעט מושלמת על כמות האור הנכנסת דרך החלון וגם על הזווית של אותו אור. כל זה נעשה על ידי תריסים מאד פשוטים מה שמבטיח הפעלה אמינה לאורך זמן. אם מעניין אתכם לראות את אחת הגרסאות היותר יפות של התריסים הללו, תוכלו למצוא מידע נוסף על המוצר באתר "סומפי". תריסים ונציאנים ניתן למקם גם בחלק הפנימי של החלון אבל המאמר הזה ידון בגרסה ה'אמיתית' של תריסים הממוקמים בחוץ.

יתרונות התריסים הוונציאנים

אם נשווה את המערכת לתריסי גלילה רגילים, נגלה כמה יתרונות מאד משמעותיים:

שליטה על כמות האור

ניתן לסובב את זווית השלבים כך שתכניס כמויות אור מאד מדויקות.

זווית הפתיחה

זאת מאפשרת לנו ליצור הסתרה מכיוון אחד ופתיחה מכיוון אחר. למשל, הסתרה של הנעשה בבית מכל הכיוונים או הבית ממול ביחד עם כניסת אור מכיוון השמש.

אסתטיקה

קשה להתעלם מההיבט האסתטי של התריסים הללו. הם פשוט נראים הרבה יותר טוב מתריסי גלילה רגילים ומשתלבים היטב עם כל חלון.

בשילוב עם מנוע אנחנו מקבלים עוד יתרונות רבים:

שליטה מרחוק

ניתן לשלוט על התריסים מבלי להגיע פיזית אל החלון. השליטה נעשית משלט רחוק או אפליקציה וכך ניתן לסגור או לפתוח כמה תריסים במרוכז.

התאמה לכמות האור הטבעי

בשילוב עם חיישן אור חיצוני, ניתן לקבל תריסים המגיבים לכמות אור משתנה ומשנים את התצורה בהתאם אליה. זה יביא להצללה והגנה מהשמש בשעות הצהריים ובכך אנו מורידים את צריכת החשמל של המזגן וחוסכים כסף.

הפעלה אוטומטית

בניית תוכניות שונות המפעילות את התריסים הוונציאנים באופן אוטומטי, בין אם אנחנו נמצאים בבית ובין אם לאו.

את כל היתרונות הללו ניתן לקבל מחברת "סומפי" המתמחה בפתרונות בית חכם ומוצרי בניה מתקדמים. יועצי החברה יתאימו את התריסים המתאימים לכם כולל המנוע והחיישנים השונים. את השליטה על התריסים הוונציאנים אנחנו נעשה באמצעות אפליקציית הבית החכם המשווקת על ידי סומפי ונקראת Tahoma. זוהי אפליקציה דרכה תוכלו כמובן לשלוט על מערכות בית חכם אחרות שיש לכן או שיתווספו לבית שלכם בעתיד. בכל רגע נתון, גם כאשר אתם מרוחקים מהבית, תוכלו לראות את מצב התריסים ולשלוט על פתיחתם או סגירתם.

מערכת של תריסים ונציאנים צריכה לעבוד טוב בכדי לקבל ממנה את כל היתרונות אשר ציינו. בכדי להבטיח זאת, חשוב לרכוש מחברה בה ניתן לקבל יעוץ מאנשי מקצוע המבינים לא רק את הצד הטכני, אלא גם את הצרכים האנושיים שלכם כמשתמשים עתידיים במערכת. אנשי מקצוע עם רמת מקצועיות ומחויבות כזאת תפגשו רק בסומפי.